Barion Pixel
Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

Élvezetes prezentáció a munkahelyen, felejthetetlen moziélmény otthon

Élvezetes prezentáció a munkahelyen, felejthetetlen moziélmény otthon

Talán te is emlékszel arra, hogy az iskolában milyen hasznos is volt az írásvetítő, diavetítő. Nos, ezeknek a kiforrottabb verziója a ma is ismert projektor. Használata eddig az irodai környezetre specializálódott, de manapság az oktatásban is ugyanolyan szinten alkalmazzák. Tapasztalataink szerint, az otthoni házimozi élményt is egyre többen fokozzák ezekkel a digitális vetítő szerkezetekkel.

Mi alapján válasszunk projektort?

Ma már rengetegféle vetítőgéppel találkozhatunk a piacon, és a választásunkat nagyban befolyásolja, hogy milyen tulajdonságokkal rendelkező eszközt vásárolunk, de leginkább arra érdemes összpontosítanunk vásárlás során, hogy mire használjuk a projektort, munkában, otthon, vagy esetleg mindkettőben?

LCD projektorokkal élvezhetőbb a prezentáció

Ezeknél a típusoknál az izzólámpa fehér fénye 3 dikroikus (fényosztó, nyalábosztó) tükrön halad át, s ezt a fényt, 3 alapszínre bontják, majd ezeket a színeket egy LCD panelen keresztül az optikába juttatják, így adva ki a tökéletes képet. Ezzel a technikával természetes és életszerű színeket tudunk előhozni a vetítőnkkel. Videók és fotók, valamint prezentációk esetében is, így ez a választás irodai vagy iskolai környezetben tökéletes lehet. Ebben a típusban nincsenek mozgó alkatrészek, így a kép minimálisan sem rezeg. A színek tökéletesen össze tudnak olvadni, így adnak egy még élvezhetőbb látványt használóinak. A szemet kevésbé fárasztja.

DLP projektorokkal valódi moziélmény otthon is

Ennél a típusnál a fehér fény egy sok millió billegő tükrös területre vetül, amit egy áramkör segítségével tud az optikára vetíteni, és ezeket egy forgó színtárcsa segítségével alakít át. Hatalmas előnye ennek a technológiának, hogy a forgó színtárcsának köszönhetően képes a tökéletes fekete szín kivetítésére, úgy, hogy maximálisan ki tudja zárni a fényt az optikából, így ez a típus az otthoni házimozi élményhez a legjobb választás.

A fényerő fontossága (ANSI LUMEN = AL)

Másik nagyon fontos szempont a választásnál, az a fényerő, ami azt mutatja, hogy egy egységnyi területre mennyi fényt juttat el a kivetítőnk. Ezt az egységet pedig ANSI Lumen megnevezéssel áldottak meg. Az otthoni környezetbe szánt projektoroknak nem feltétlenül kell magas AL számmal rendelkeznie, mert általában otthonunkban könnyebben megoldható a maximális sötétség, így élvezhetőbb alacsonyabb AL számmal is a kivetített kép. Prezentációkra, és nagyobb konferenciatermekben már nehezebb megoldani, vagy inkább mondjuk úgy, hogy szinte lehetetlen maximális sötétséget varázsolni a teremben. Hogy világosabb helyiségben is maximális képminőséget biztosítson a szerkezet, ahhoz minimum 2500AL, de inkább 3500-4000 AL lenne jó. Otthoni környezetben elegendő lehet egy ennél sokkal alacsonyabb, 100-150 ANSI Lumen számmal rendelkező vetítőgép is.